Pastaruoju metu verdant kalboms apie vaikų auklėjimą atsiranda vis daugiau teorijų, kaip atžalą reiktų tinkamai auklėti. Vienas iš būdų – pozityvi disciplina. „Jos esmė – vaikas turi žinoti, jog egzistuoja pasekmės, jei elgsis netinkamai. Bet tai nėra bausmė. Tarkime – jei nesirengsi ar nesitvarkysi kambario vakare negalėsi žiūrėti filmuko 30 minučių, o tik 10“, – teigia vaikų psichologė ir darželių tinklo „Išminčiukai“ direktorė Ingrida Keliauskienė.

Psichologė pataria...

  • Adekvati pasekėme. Nereiktų sakyti, jog jei nevalgysi – daugiau niekada negausi saldainių. Vaikas žino, kad tai nerealu. Vis tiek kažkada gaus ir todėl jis gali nereaguoti.
  • Smurtas yra nepateisinamas. Jokiais būdais. Jis nesprendžia problemos, o tik dar labiau gilina ją.
  • Nepalikti vieno kambaryje ir jokiu būdu tamsoje. Po tokio incidento vaikas gali apskritai bijoti pasilikti vienas, nes jausis nesaugus. Verčiau nurimus jam – paprašyti kartu pasėdėti tyliai ir apmąstyti savo veiksmus.
  • Kritikuoti ne vaiką, o jo veiksmus. Sakydami „koks blogas esi, kodėl taip padarei?“ griauname vaiko savivertę ir pasitikėjimą savimi. Verčiau reiktų sakyti „kodėl toks geras berniukas, taip negražiai pasielgė“.

 


Tapkime draugais! Sekite mūsų veiklą ir facebook paskyroje.