Lauko pedagogika

Darželyje yra taikomas lauko pedagogikos metodas, peržengiantis uždarų patalpų ribas ir vykstantis gamtoje. Ugdomasis procesas yra perkeltas į darželio kiemą 

ar kitas lauko erdves už darželio ribų.

 

Ugdymo tikslas. Visuomenėje užaugs nauja karta – kuri myli gamtą, ja rūpinasi ir moka ją tausoti. Siekiame padėti vaikams pajausti ir suprasti, koks turtas yra gamta, o kad ją tausotume- turime pradėti nuo savo įpročių ugdymo. Mes neaiškinsime vaikams, kad reikia saugoti gamtą, mes padėsime jiems pajausti, kodėl tai yra svarbu.

 

Gamtoje darželyje „Išminčiukai“ beveik visos veiklos vyksta natūralioje gamtoje. Gamtoje nėra instrukcijų, surūšiuotų žaislų. Natūralu, kad tokioje aplinkoje mažieji daug greičiau tampa savarankiški, o tai tiesiogiai susiję su pasitikėjimu savimi. Žaidimai gamtoje suteikia daug daugiau laisvės, jie žymiai mažiau apibrėžti ar struktūruoti nei žaidimai viduje. Gamtos pasaulis – neribota erdvė vaiko fantazijai skleistis. Galima teigti, jog gamtoje vaikas sukuria kitą, savo atskirą pasaulį. Jo konstravimas, gebėjimas pažinti ir kontroliuoti aplinką suteikia vaikui pasitikėjimo savimi.

 

Gamtos pasaulis – milžiniška ir neribota erdvė fantazijai skleistis. Juk gamtoje stimuliuojami įvairiausi pojūčiai. Žiedų, medaus ir medžių kvapas suaktyvina uoslės pojūčius. Unikalus gamtos pasaulis suteikia vaikui įkvėpimo, paukščių pasaulio garsai stimuliuoja klausą, taip lavinami muzikiniai gebėjimai, įvairiaspalvis gamtos pasaulis, miškai, laukai ir gėlės – tikras lobis, padedantis ugdyti vaizdinį kūrybingumą, o žaidimai su lapais, šakelėmis ir kita augmenija stimuliuoja jutiminius pojūčius. Šių pojūčių stimuliavimas tiesiogiai veikia smegenis, stimuliuoja už kūrybiškumą atsakingą smegenų dalį.

 

Lengvas fizinis aktyvumas, pasivaikščiojimas gryname ore stiprina kognityvines, pažinimo funkcijas, buvimas gamtoje gerina atmintį, noras pažinti gyvūnija ir augalija žadina vaikų smalsumą. Galima teigti, jog gamtai – tai nuolatinės kliūtys. Juk miške atsidūrusiam vaikui tenka ieškoti kelio, bristi per upę ar lysti po šakomis.

 

Tapkime draugais! Sekite mūsų veiklą ir facebook paskyroje.