Adaptacija

Vaikui labai svarbu adaptuotis prie naujų sąlygų, jam reikia pažinti grupę, aplinką, auklėtoją, jaustis mylimam ir saugiam. Kadangi kiekvienas yra labai skirtingas ir individualus, mes siūlome pirmą darželio lankymo savaitę lanksčiai prisiderinti prie kiekvieno vaiko ir jo tėvelių poreikių:

·         Pirmą dieną siūlome ateiti 10.00 valandą ir pabūti su vaiku 2 valandas. Kartu apžiūrėti darželį, patalpas, žaisliukus, spintelę. Artimiau susipažinti su auklėtoja, kitais vaikučiais. Kartu sudalyvauti ryto rato veiklose. Siūlome parodyti vaikui, kad su auklėtoja Jums bendrauti yra malonu. Taip ir vaikas ims ja pasitikėti.  

·         Antrą dieną siūlome ateiti į darželį taip pat 10.00 valandą ir jau palikti vaiką darželyje 2 valandoms. Prieš palikdami vaiką darželyje paaiškinkite jam, kad po užsiėmimų bei pabuvimo lauke ateisite jo pasiimti. Labai svarbu yra su vaiku atsisveikinti.

·         Trečią lankymo dieną siūlome atvykti 10.00 valandą ir darželyje vaiką palikti pusei dienos, iki pietų miego (t.y. 13.30 valandos). Taip vaikas po truputėlį pratinasi prie darželio ritmo. Labai svarbu yra su vaiku atsisveikinti ir suprantamai paaiškinti, kada atvyksite pasiimti.

·         Ketvirtą ir penktą lankymo dienas jau siūlome atvykti pusryčiams, t.y. 9.00 valandai ir darželyje vaikui pasilikti iki pietų miego, t.y. 13.30 valandos. Prieš išeinant labai svarbu yra su vaiku atsisveikinti ir suprantamai paaiškinti, kada atvyksite pasiimti vaiko.

·         Antrą lankymo savaitę siūlome vaikui pasilikti darželyje visai dienai.

Tapkime draugais! Sekite mūsų veiklą ir facebook paskyroje.